Pri kúpe 2 kg kávy, 2 šálky z dvojstenného skla ako DARČEK! (neplatí pre degustačné sety)

Moka (koťogó)

Moka káva sa pripravuje v autentickom moka kávovare (moka kanvica), ktorý mnohí poznajú aj pod názvom koťogó. Moka kávovar bol zhotovený pre ľudí, ktorí si chcú pripraviť kávový nápoj podobný espressu, avšak nemajú doma veľké kávovary. Oproti espressu je moka káva o niečo horkejšia, spoločným znakom s espressom je najmä sila a veľkosť podávanej kávy. V porovnaní s espressom však moka káva nemá cremu, ktorá robí espresso tak výnimočným a lahodným nápojom.

Tento domáci kávovar má 3 časti- spodnú nádobku s ventilom, sitko a vrchnú nádobu s piestom. Spodná nádobka slúži na vodu, sitko sa pri príprave plní mletou kávou a hotový nápoj je následne tlakom pretlačený do vrchnej nádoby, odkiaľ ho servírujeme do kávovej šálky.

Prvým krokom pri príprave kávy v koťogó je jeho výber. Keďže pri príprave sypeme pomletú kávu do sitka až doplna, pri jeho kúpe musíme zvážiť koľko porcií kávy chceme s daným koťogó pripravovať. Na trhu nájdete rôzne veľkosti moka kanvičiek – napríklad na 3, 4 alebo 9 šálok kávy. Ak by ste si o moka konvici chceli prečítať viac, na blogu máme samostatný článok.

Zobraziť viac

symbol
slovakia

Vyrobené na Slovensku

beans

Výberová káva z celého sveta

roaster

Najmodernejšia technológia a postupy praženia kávy

coffee-1

Dôkladné a jemné praženie

coffee

Dlhoročné skúsenosti s pražením kávy od roku 1993

delivery

Expresné doručenie