Pri nákupe nad 25€ doprava zadarmo

Slovenská pražiareň kávy

Viete kto je Moritz Cafe? Nie? Tak sa usaďte a čítajte ďalej.

My sme Moritz Cafe

Úplne normálna rodina – otec s dvomi dcérami. Zaujíma vás prečo sme sa práve my rozhodli pražiť výberovú kávu? S týmto nápadom prišla hlava rodiny – otec. A vôbec to nebola náhoda, s kávou totiž už v minulosti prežil krásnych 20 rokov. Dlhé roky sa venoval praženiu komoditnej kávy, pri ktorej mal možnosť zistiť, aký veľký rozdiel je medzi kvalitnou výberovou a bežnou supermarketovou kávou.

Výberová káva mu učarovala natoľko, že po niekoľkoročnej pauze sa rozhodol ku káve opäť vrátiť. Veď ako sa hovorí – stará láska nehrdzavie J. Oprášil všetky svoje vedomosti a obohatil ich o nové, modernejšie poznatky o káve a jej pražení. Tak vznikla slovenská rodinná pražiareň kávy – Moritz Cafe.

Kvalitné praženie

Kávu pražíme na najmodernejšej nemeckej technológii značky Probat. Okrem pražiaceho stroja je však dôležitá aj kvalita vstupnej suroviny – zelenej kávy. Preto pre vás vyberáme spomedzi všetkých druhov len tú, ktorej kvalita je definovaná podľa Specialty Coffee Association a označuje sa ako výberová káva (Specialty coffee).

Kto je pán Moritz

Aby sme vám dokázali priniesť kávové zrnká tej najvyššej kvality, zavolali sme si na pomoc pána Moritza (cestovateľa), ktorý navštívil takmer každý kút sveta. Vďaka nemu máme prístup k najkvalitnejšej káve z rôznych kútov sveta, ktorú následne môžeme pre vás upražiť v našej rodinnej pražiarni kávy. Tak teda nazdravie s kvalitnou kávou!