Pri nákupe nad 25€ doprava zadarmo

Čo dať do darčekového koša: kvalitná káva ako darček pre gurmána

blog-image

25. mája 2022

Chystáte sa na oslavu výročia, životného jubilea alebo ste pozvaní na vzácnu návštevu? Chcete niečím výnimočným obdarovať svojich zamestnancov či obchodných partnerov? Alebo hľadáte tipy na hodnotný darček pre gurmána alebo personalizovaný darček, ktorý očarí? Tieto situácie pozná asi každý z nás. Už si viac nemusíte lámať hlavu, my vám dáme tipy, ktorými zaručene nešliapnete vedľa. Áno, hádate správne – reč bude, ako inak, o kvalitnej káve. 

Naše tipy sú vhodné ako darček pre kávičkárov, no aj ako darček pre gurmána. Vzhľadom k tomu, že na Slovensku pije kávu až 70 % ľudí, je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že sa takýmto darčekom trafíte do čierneho. A ak si hovoríte, že to je nuda, predstavíme vám aj kvalitnú kávu ako personalizovaný darček, ktorý sa hodí na skutočne všetky príležitosti a pre každého. 

Káva á la personalizovaný darček

Aj taká na prvý pohľad obyčajná vec ako kvalitná káva môže byť originálnym a nezabudnuteľným darčekom pre kávičkárov, no nielen pre nich. Dosiahnete to vďaka etikete, ktorú si prispôsobíte na mieru a vytvoríte tak personalizovaný darček. V Moritz Cafe ponúkame službu Vlastná etiketa, vďaka ktorej si vytvoríte etiketu na kvalitnú kávu podľa vašich požiadaviek. Napíšte osobné vyznanie svojej láske, gratuláciu niekomu blízkemu alebo poďakovanie za celú firmu. Je to len na vás. Ideálne je vymyslieť krátky a výstižný text alebo veršík, môže ísť aj o niečo vtipné. Ak len slová nestačia, je tu tiež možnosť vytlačiť na etiketu vaše firemné logo alebo symbol. Vybrať si môžete z tých, ktoré máme predpripravené v ponuke alebo použijete váš vlastný motív. 

A ako vytvoríte vlastnú etiketu? Je to veľmi jednoduché a celý proces zvládnete na pár klikov. Stačí si len vybrať akúkoľvek zrnkovú kávu v našom eshope a prejsť na detail produktu. Tu nájdete sekciu s názvom Personalizovaná etiketa spolu so všetkými inštrukciami. Priamo do políčka môžete vpísať nápis, ktorý chcete mať na etikete personalizovaného darčeka. Tu si môžete vybrať aj z niekoľkých ponúkaných symbolov. V prípade, ak máte vlastný symbol alebo logo, stačí nám napísať email na adresu obchod@moritzcafe.sk

Kávové predplatné ako darček pre kávičkárov

Ak viete, že hľadáte darček pre gurmána, ktorý je skutočným kávovým fajnšmekrom, máme pre vás ďalší tip. V Moritz Cafe sme mysleli na všetko a preto sme pripravili dva druhy kávového predplatného, ktoré môžete darovať ako dokonalý darček pre kávičkárov. Obidva predstavujú predplatné kvalitnej kávy na 3 mesiace s poštovným zdarma a navyše s darčekom od nás. 

Kvalitná káva z pražiarne Moritz Cafe

Ak nás ešte nepoznáte a nie ste si istí, či si vybrať práve kvalitnú kávu od nás, trošku sa vám predstavíme. Sme rodinná firma, ktorá sa zaoberá pražením kávy na Slovensku a u nás ju aj predávame. Kávovému remeslu sa venujeme už viac ako 20 rokov a zameriavame sa na to, aby sa najlepšia a skutočne kvalitná káva z celého sveta dostala do šálky každému bez rozdielu. Preto upraženú zrnkovú kávu distribuujeme nielen do hotelov, reštaurácií a kaviarní, ale predávame ju aj zákazníkom pre ich vlastnú spotrebu. 

Viackrát sme spomenuli slovné spojenie kvalitná káva. U nás v pražiarni Moritz Cafe pražíme výhradne iba výberovú kávu, v angličtine ide o označenie specialty coffee. Tento prívlastok môže mať vtedy, ak dosiahne nad 80 bodov na stupnici SCAA. Pre lepšiu predstavu, rozpätie tejto stupnice je 0 až 100 bodov. Hodnotia sa senzorické vlastnosti pripravenej kávy ako chuť, acidita, vôňa a iné. Výberová káva splnila tieto náročné kritériá a teda jej prvotriedna akosť je zaručená. 

Musí byť kvalitná káva zrnková? 

Mnoho milovníkov kávy si pre vlastnú spotrebu kupuje vopred mletú kávu, ktorú potom “uvarí” svojím obľúbeným spôsobom. Niekto prefiltruje, iný len zaleje horúcou či vriacou vodou. Ale možno ste si všimli, že prvotriedne značky a pražiarne káv takúto kávu ani neponúkajú. Rovnako je to aj u nás – zakúpiť v našom eshope si viete iba zrnkovú kávu. 

Prečo je to tak? Dôvodov je hneď niekoľko. Iba čerstvo pražené celé zrno si dokáže uchovať svoje chuťové, aromatické i nutričné vlastnosti. Po zomletí káva zvetráva a jej kvalita rapídne klesá rádovo v hodinách až dňoch. Balená mletá káva je špeciálne chemicky upravená, aby si tieto vlastnosti uchovala čo najdlhšie, no čerstvo namletú kávu kvalitatívne nenahradí. 

Ďalším problémom je hrúbka mletia. V bežných supermarketoch zvyčajne predávajú všetky kávy pomleté na jednu hrúbku – sú jemne mleté. Avšak to pre niektoré spôsoby prípravy nie je vhodné. Napríklad do moka kávovaru má ísť hrubo mletá káva, inak bude kávový sediment pretekať aj cez sitko. Zrnkovú kávu je možné na ručnom alebo elektrickom mlynčeku zomlieť na viaceré hrúbky podľa potreby, stačí si nastaviť správny stupeň. 

Darček pre gurmána: vyberte vhodnú kvalitnú kávu

Ak ste sa už rozhodli, že idete do toho a chcete darček pre kávičkárov v podobe kávového predplatného či personalizovaný darček s vlastnou etiketou, ostáva vyriešiť ešte jednu vec: vybrať vhodnú kvalitnú kávu. Na výber máte široké spektrum káv, rôzne odrody aj intenzity praženia. Nie ste si istí, ktorá kvalitná káva ako personalizovaný darček by najviac chutila obdarovanému? Hľadáte niečo univerzálne? V tom prípade nič nepokazíte, ak si ako darček pre kávičkárov zvolíte niektorú zo základných zmesí zrnkovej kávy. Malo by ísť o univerzálnu vyváženú zmes so strednou intenzitou praženia zŕn. 

Na záver vám ponúkame 2 tipy na univerzálne zmesi kávových zŕn, ktoré sú vhodné na všetky spôsoby prípravy. Objednať ich ako darček pre gurmána alebo len tak pre seba môžete v našom eshope. 

author
Katka

Vášnivý milovník kávy

Najnovšie články

cafe
cafe
symbol
slovakia

Vyrobené na Slovensku

beans

Výberová káva z celého sveta

roaster

Najmodernejšia technológia a postupy praženia kávy

coffee-1

Dôkladné a jemné praženie

coffee

Dlhoročné skúsenosti s pražením kávy od roku 1993

delivery

Expresné doručenie